Hizmet Sözleşmesi

HİZMET SÖZLEŞMESİ

            Saltanatmt2, oyununu oynamaya başladığınızda Dünyanın dört bir yanından bağlanan oyuncuların oluşturduğu bir topluluğun bir parçası olursunuz. Binlerce kullanıcının bir araya gelerek oluşturduğu bu topluluk birbirlerine güven ve saygı duyar. Sizin de bu güvene saygıyla yaklaşacağınıza eminiz. Saltanatmt2 her oyuncunun eğlenceli ve keyifli kalmasını sağlayacak aşağıdaki kuralları belirlemiştir. 

            Saltanatmt2 içerisinde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yaşamış olduğunuz deneyimlerin ve durumların uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız oyun içerisinde kayıt alma özelliğini (F9 tuşu ile kayıt almaya başlayıp F9 ile tekrar durdurabilirsiniz.) kullanarak bunu bize bildirebilirsiniz. Destek ekibimiz sizin bildirmiş olduğunuz konuyu titizlikle inceleyecek ve konuyla ilgili size geri bildirimde bulunacaktır. 

 

 1. Bu genel kullanım şartlarında ("HİZMET SÖZLEŞMESİ") SALTANAT OYUN BILISIM TEKNOLOJILERI YAY.SAN. VE TIC.LTD.STI. ("Saltanat") tarafından sunulan çevrimiçi oyunları ve forumlar, destek sistemleri gibi diğer hizmetlerin ("Saltanat hizmetleri") kullanımı düzenlenmiştir. 
 2. Saltanat, Saltanat hizmetlerini sadece tüketicilerin kullanımına sunmaktadır. Saltanat hizmetleri ücretsiz çevrimiçi oyunlar ve hizmetler şeklinde ya da belli bir ücret karşılığında sanal eşyaların ve hakların satın alındığı çevrimiçi oyunlar şeklinde sunulabilir. 
 1. Saltanat, Saltanat hizmetlerinin kullanımını teknik nedenlerden dolayı ya da bakım çalışması gerekli olduğunda herhangi bir bildiri yapmak zorunda olmadan durdurabilir. Diğer tüm durumlarda bir ön bildiri yapılır ve uygun bir süre belirtilir. 
 2. Saltanat hizmetleri sadece güncel versiyonda kullanılabilir. 
 3. Saltanat hizmetleri sadece tüketiciler için eğlence amaçlıdır. Bu hizmetlerin kazanç elde etmek için kullanılması kesinlikle yasaktır. İstisnalar için  SALTANAT’tan kesin ve yazılı onay alınmalıdır. 
 4. Kullanıcı, özellikle Saltanat hizmetlerinin muhtemel versiyon güncellemelerinden veya başka güncellemelerden yararlanabilmek için kendi yazılım ve donanımların güncel ve uygun olmasından bizzat sorumludur.
 5. Kayıt olan oyuncuların oyuna kayıt olma esnasında belirtmiş oldukları “ÖZLÜK BİLGİLERİNDE” vermiş oldukları yalan beyanlarından dolayı Saltanat sorumlu tutulamaz. Saltanat’ın söz konusu durumda uğrayacağı ya da uğramış olduğu zararlarda yasal haklarını kullanım hakkını gizli tutar
 6. Saltanat hizmetlerinin kullanılabilmesi için kullanıcının kayıt yaptırması gerekmektedir. 
 7. Kullanıcının reşit olmayan bir kişi olması halinde  Saltanat hizmetlerini kullanabilmesi için kanuni temsilcisi tarafından verilmiş geçerli bir onay göstermeli ve yaş bilgisi çerçevesinde belirtilen asgari yaşta olmalıdır. Asgari yaş 18 (onsekiz)’dir. 
 8. Kullanıcı, kaydını yaparken örn. oyuncu adı ve kendi adına kayıtlı olan bir e-posta adresi gibi bilgiler verecektir. Kullanıcı belli bir oyuncu adının verilmesini talep edemez. Oyuncu adı üçüncü kişilerin haklarını zedelememeli, diğer kanuni hükümleri ihlal etmemeli ya da geleneklere aykırı olmamalı. Bunlardan sadece kullanıcı sorumludur. Bunun dışında oyuncu adı olarak bir e-posta adresi ya da web sitesi adresi seçilemez. Kullanıcının kayıt yaptırırken verdiği bilgiler gerçek ve eksiksiz olmalıdır. Kullanıcı kayıt yaparken verdiği bilgileri her zaman güncel tutmakla yükümlüdür. Kullanım sözleşmesinin yerine getirilmesi için, gerekliyse  Saltanat kullanıcıdan uygun bir kimlik teyidi isteyebilir ve bu kimlik teyidi edildikten hemen sonra silinir.
 9. Kullanıcı burada düzenlenen kullanım sözleşmesi,  Saltanat internet sitelerinde gereken bilgileri girerek ve kayıt işlemini tamamlayarak kabul etmiş sayılır.  Saltanat ise bu teyidi kullanıcı hesabını etkinleştirerek kabul eder.  Saltanat kullanıcı hesabının onaylanması için kullanıcının e-posta adresini doğrulamasını (Op-In işlemi) isteyebilir.  Saltanat bunun için kullanıcıdan e-posta adresine gönderilen onay e-postasıyla e-posta adresini onaylamasını ister. Hesabın  Saltanat tarafından etkinleştirilmesiyle birlikte  Saltanat ile kullanıcı arasında bu kullanım şartları doğrultusunda bir kullanım sözleşmesi akdedilmiş olur.
 10. Kullanıcı kayıt işlemini başarıyla tamamladığında kendi yönetebileceği bir kullanıcı hesabına sahip olur. 
 11. Kullanıcı hesabı, Saltanat'ın kesin onayı olmaksızın başkasına devredilemez.
 12. Kullanıcı, oturum açma bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Kullanıcı, özellikle de oturum açma bilgilerini sadece  Saltanat hizmetleri içinde kullanmakla ve bunları yetkisiz üçüncü kişilerin müdahalesine karşı korumakla yükümlüdür. 
 13. "Oturum Açma Bilgileri" teriminden kastedilen, kullanıcıyı doğrulamak ve üçüncü kişiler tarafından yetkisiz kullanımları önlemek için kullanılan, kullanıcıya ait kişisel erişim bilgileridir. Şifre, oyuncu adı ile aynı olmamalı ve rakam ve harflerden oluşan en az altı haneli bir kombinasyondan oluşmalıdır.
 14. Kullanıcının, üçüncü kişilerin bu bilgilere yetkisiz olarak ulaşmış olduğu veya ulaşmış olabileceği yönünde şüphe duymasına yol açan bir nedenin var olması durumunda,  Saltanat durumdan derhal haberdar edilmeli ve bilgileri değiştirilmeli veya  Saltanat tarafından değiştirilmesi sağlanmalıdır.  Saltanat bu durumda veya  Saltanat bilgilerinin istismar edildiğine dair bir dayanağının mevcut olması halinde, kullanıcının giriş hakkını geçici olarak bloke etme hakkına sahiptir. Kullanıcı, istismar şüphesi ortadan kalkar kalkmaz tekrar giriş hakkına sahip olur.
 15. Kurallarda istisna söz konusu olmadığı sürece kullanıcı hiçbir durumda başka bir kullanıcıya ait oturum açma bilgilerini kullanma hakkına sahip değildir.
 16. Saltanat hizmetleri, markalar hukuku, telif hakları ve başka bir şekilde  Saltanat ya da üçüncü şahıslar için korunmuş her türlü içeriğe sahiptir.  Saltanat tarafından kesin olarak izin verilmediği sürece kullanıcı  Saltanat hizmetlerini ya da bu hizmetlerle birlikte sunulan içerikleri düzenlemeye, çoğaltmaya, yaymaya, yayınlamaya, bunlarla reklam yapmaya veya bunları sözleşmede belirtilen amaçların dışında kullanmaya yetkili değildir. Sadece Saltanat hizmetlerini talimatlara uygun kullanabilmek için teknik açıdan gerekli çoğaltmalar yapılmasına izin verilir. Telif hakları bilgileri ve marka tanımları değiştirilemez, gizlenemez veya silinemez.
 17. "İçerikler" tabirinden  Saltanat tarafından sunulan her türlü veriler, resimler, metinler, grafikler, şarkılar, tonlar, ton dizileri, videolar, programlar ve yazılım kodlarıyla diğer tüm bilgiler kastedilmektedir. "İçerikler" tabirinden özellikle de indirilebilen her türlü hizmetler de kastedilmektedir.
 18. Kullanıcı  Saltanat hizmetlerinin çalışma şekline zarar verecek veya bunları tehlikeye atabilecek her türlü eylemden kaçınacak ve erişim hakkı olmadığı verilere erişmeye çalışmayacaktır.
 19. Saltanat hizmetlerinin anonimleştirme hizmetleri kullanılarak ya da benzer girişimlerde bulunarak kullanıcının gerçek IP adresini veya kimliğini gizlemeye veya örtbas etmeye çalışmak yasaktır.
 20. İstemci yazılımının kullanılması

Saltanat kullanıcıya, önceden bir istemci yazılımının yüklenmesinin gerekli olduğu hizmetlerde, Saltanat’dakı kaydının mevcut zamanı ile sınırlı olan ve münhasır olmayan istemci yazılımını yükleme ve kullanma hakkını verir. İstemci yazılımının kullanıcı tarafından çoğaltılmasına, sadece yazılımın sözleşme gereğince öngörülen kullanımı için gerekli olduğu takdirde izin verilmektedir. Yazılımın her türlü ticari amaçlı kullanımı yasaktır. İstemci yazılımının değiştirilmesi ve verilen program kodunun başka kod şekillerine (geri derlenmesi) geri çevrilmesi ile yazılımın çeşitli üretim kademelerine herhangi bir şekilde geri dönüştürülmesi (Reverse-Engineering), istemci yazılımının başka programlarla birlikte çalışabilmesini sağlamak için gereken ve birlikte çalışma işlevini sağlamak için başka bir şekilde, özellikle de  Saltanat tarafından zaten elde edilebilecek bilgileri elde etmek için gerekli olmadığında, söz konusu bilgiler birlikte kullanımı oluşturmaktan başka bir amaç için kullanılmayacaksa ve bu eylemler sadece kullanıcının kendisi tarafından yapılacaksa yasaktır.

 1. Kullanıcının çevrimiçi oyunlara her türlü manipülasyon amaçlı müdahalesi yasaktır. Kullanıcı özellikle fonksiyonu veya oyunun seyrini bozabilecek işlemler, mekanizmalar veya yazılımlar kullanma yetkisine sahip değildir. Kullanıcı, teknik kapasitelerin beklenmeyecek ölçüde aşırı yüklenmesine neden olabilecek işlemler yapamaz. Kullanıcının, Saltanat tarafından oluşturulmuş içerikleri bloke etmesine, üzerine yazarak değiştirmesine veya modifiye etmesine ya da başka şekilde bozarak çevrimiçi oyuna müdahale etmesine izin verilmemektedir.
 2. Bunun dışında kullanıcının, çevrimiçi oyuna internet tarayıcısı veya sunulan istemci programı haricindeki başka programlarla girmesi yasaktır. Bu hüküm özellikle de Bot'lar ya da web arayüzünü değiştiren veya tamamlayan başka araçlar için geçerlidir. Aynı şekilde, kullanıcıya birlikte oynadığı kişilere karşı avantaj sağlayan skriptler ve programlar kullanılması da yasaktır. Bunların arasında otomatik yenileme fonksiyonları ve otomatikleştirilmiş işlemden sayılan ve internet tarayıcısına entegre edilmiş diğer mekanizmalar da yer almaktadır. Oturum açmak,  Saltanat hizmetleri ve  Saltanat’a bağlı üçüncü şahıs siteleri (örn. portallar veya sosyal ağ siteleri) üzerinden mümkündür.
 3. Kullanıcı hiçbir durumda şunları yapamaz:
  1. Hesabını hiçbir şekilde bir başkasına devredemez satış işlemi yapamaz. 
  2. çevrimiçi oyunların oyun serüvenini değiştiren hileler, modlar ve/veya hack'ler oluşturamaz veya kullanamaz,
  3. "Veri araştırma" imkanını sağlayan veya başka bir şekilde çevrimiçi oyunlar ile bağlantılı bilgileri yakalayan veya toplayan yazılımlar kullanamaz,
  4. Saltanat hizmetlerinde kullanılan sanal eşyaları, üçüncü şahısların gerçek parası karşılığında satın alamaz, satamaz, takas edemez veya bu tür eylemleri deneyemez (münferit durumlarda izin verilmediği sürece).
  5. saltanatmt2’yi bilgisayarına indirip oynamaya başladığında, herhangi bir şekilde, oyunun yazılımı başta olmak üzere her türlü nedenden dolayı ortaya çıkan oyun hatası durumunu oyun yöneticilerine bildirmekle yükümlüdür. Tespit edilen oyun açıklarını yararına kullanmak kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Tespit edilen oyuncu ya da oyuncular süresiz olarak oyundan uzaklaştırılacaktır.
  6. Saltanatmt2’ye ait hiçbir platform da diğer oyuncuları gerçek hayatı tehdit edici zorlayıcı bilerek maddi manevi zarar verici olay ve durumlarda bulunamaz. Bu tarz eylem ve davranışta bulunan oyuncu ya da oyuncular oyundan uzaklaştırılırlar.
  7. Kullanıcı, Saltanatmt2 içerisinden görüntü alma video kaydetme ve bu görüntü ve videolarını sosyal paylaşım sitelerinde (youtube, twitch, facebook) yayınlama konusunda saltanatmt2 yönetim ekibinden izin almak zorundadır. İzin almaksızın paylaşılan oyun içeriklerinin kaldırtılması yönünde yasal yollar kullanılacaktır. Saltanatmt2’nin bu paylaşımlardan dolayı uğramış olduğu maddi ve manevi zararları konusunda yasal haklarını kullanım hakkını gizli tutar.
  8. Kullanıcı, Saltanatmt2 yönetim ekibinden izin alarak paylaşmış olduğu içeriklerinde, MMORPG oyun türünde, Saltanatmt2 ile rekabet haline girmiş olan, özellikle saltanat tipi olarak adlandırılan herhangi bir yasal temsilcisi, vergi kaydı bulunmayan pvp serverlar ve oyunların içeriklerini paylaşamaz reklamlarını ya da tanıtımlarını yapamaz.
  9. Kullanıcı, saltanatmt2 oyunu içerisinde video ve görüntü almak amacıyla ya da herhangi bir konuda destek almak için iletişime geçmiş olduğu oyun yöneticileri ile olan konuşmalarını ses kaydı ya da ekran görüntülerini paylaşamaz ifşa konusu yapamaz. Bu kuralın ihlal edilmesi konusunda, kural ihlalinde bulunan oyuncu için ayrıca bir uyarı yapılmaksızın, maddi ve manevi olarak yetkili mahkemelere yasal başvurular yapılacak ve kullanıcının tüm hesapları süresiz olarak askıya alınacaktır. 

Bu hüküm, yukarıda belirtilen yasaklarla aynı etkiye sahip tüm eylemler için geçerlidir.

 1. Saltanatmt2 resmi dili Türkçedir. Oyun içerisinde ya da oyuna ait olan herhangi bir platformda sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere oyuncular genel ahlak kurallarına aykırı konuşmalarda bulunamaz. Bu gibi durumlarda bulunduğu tespit edilen oyuncular caydırıcı nitelikli olarak hesapları süreli olarak engellenir.
  1. Aile değerlerine hakaret/küfür:3 ay – SÜRESİZ
  2. Küfür/hakaret: 15 Gün (Oyuncular oyun içerisinde üslup ve konuşmalarına dikkat etmek zorundadır. Genel kısaltmalar dolaylı yoldan yapılan küfür ve hakaretler gerçek anlamında edilmiş gibi değerlendirilecektir.) 
  3. Oyun içinde ya da oyuna ait herhangi bir platformda, web sitemiz üzerinden oluşturulan ticketlarda, Oyuncular oyun yönetimi ya da bir yönetici hakkında genel ahlak kurallarına aykırı, rencide edici, onur kırıcı konuşmalarda bulunamaz. Bu konuşmalar yöneticinin takdirinde cezai işleme tabidir ve minimum cezası 3 aydır.
 2. Çevrimiçi oyunlarda kullanılan ve bir bedel karşılığında teslim edilen sanal eşyaların bu kullanım şartlarının kapsamı dışında kullanılması hakkı sadece  Saltanat'ındır.
 3. Kullanıcıda veya üçüncü şahıslarda özellikle de kullanımı  Saltanat tarafından kesin olarak onaylanmamış programlar kullanılarak  Saltanat hizmetlerine haksız bağlantı kuracak türdeki sunucuların, yani özel sunucuların kullanılması, bunların oluşturulması veya korunması ya da  Saltanat hizmetlerinden birine benzetilmesi ya da benzetilmeye çalışılması yasaktır.
 4. Saltanat, kullanıcıya kendi içerikleri ve hizmetleri için çeşitli iletişim olanakları sunabilir ve kullanıcı bunları mevcudiyetleri çerçevesinde kullanabilir.  Saltanat bu hususta bilgi alışverişi için gereken teknik imkanları sunmaktadır. Ancak bu tür iletişim olanaklarının sunulmasına ilişkin bir talep hakkı söz konusu değildir.
 5. Kayıt olan her oyuncu haksız rekabet yaratacak durumlarda bulunmayacağını ve oyunun genel ahlaki değerlerine aykırı davranışta bulunmayacağını taahhüt eder. Bu bağlamda oyun içerisinde yada saltanatmt2’ye ait olan herhangi bir platformda ortaya çıkacak kural ihlallerinde aşağıda belirtilen cezai işlemin uygulanmasını kabul eder.
  1. Kullanıcı, oyuncu hesabı ve oyun içi materyalleri gerçek para ile satamaz. Gerek internet üzerinde sosyal medya hesapları, facebook, instagram, twitter, internet siteleri, gerek yüz yüze elden takas yoluyla gelir elde etmek amacıyla satılamaz. Satış yaptığı tespit edilen kullanıcı/kullanıcılar oyuna giriş sağladığı tüm hesapları ve bilgisayarları detaylı olarak incelenir SÜRESİZ olarak erişime kapatılır.
  2. Kullanıcı yasak işleri ihlal ettiği tespit edildiğinde o güne kadar oyun ile ilgili maddi ve manevi hiçbir hak iddia edemez. Oyuna yatırmış olduğu paranın iadesini isteyemez.
  3. Hile ve bot Kullanmak:3 Ay- 6 AY- SÜRESİZ.
  4. Farklı oyunların ya da oyun içerisinde rekabet yaratacak bir şeyin reklamını yapmak: SÜRESİZ.
  5. Uygunsuz karakter ismi (Genel ahlaka aykırı toplum tarafından kabul görmeyecek isimler) SÜRESİZ
  6. Dini değerlere, Bayrağa ve Ataya hakaret etmek: SÜRESİZ.
  7. Siyasi çar ve lonca ismi kullanmak: SÜRESİZ.
  8. Kendini oyun yöneticisi olarak tanıtarak oyuncuyu dolandırmaya çalışmak ya da oyun yöneticisi olduğunu iddia etmek: SÜRESİZ.
  9. Kendini oyun yöneticisi yakını olarak göstererek tehdit etmek ya da oyun yöneticisinin yakını olduğunu söyleyerek oyuncuyu dolandırmaya çalışmak: SÜRESİZ.
  10. Ahlaksız teklifte bulunma: SÜRESİZ.
  11. Çar alım satımı yapmak: SÜRESİZ.
  12. Oyunda provokatörlük yapmak: SÜRESİZ.
  13. İftira Atmak:3 Ay.
  14. Ortak çar paylaşımı: SÜRESİZ. (Yöneticinin takdirinde olan bir durumdur, ben ortak hesap kullanıyorum diyen oyuncuya bu işlem uygulanmaz.)
  15. Kasılma bölgesinde kasılan oyuncuya pvp açmak ve saldırmak.3 GÜN. Kasılma bölgeleri 2. Köyler, Örümcek Zindan ve Sürgün Mağarasıdır. Bu haritalar dışında kalan haritalar ve yüksek levelli oyuncular için bu kural uygulanmaz.
  16. Hırsızlık yapmaya teşebbüs etmek ve dolandırıcılık yapmak: SÜRESİZ.
 6. Yukarıda açıkça belirtilen ve yukarıdaki sebeplerden hariç herhangi bir nedenden dolayı oyun içi erişimi engellenmiş olan oyuncu için, bir başka oyuncu destek talebi oluşturup kapatılmış olan hesabın aktif edilmesini isteyemez. Herhangi bir şekilde oyun içerisinde lonca lideri ya da grup başkanı ya da herhangi bir amaç için hesapların aktif edilmesini isteyen kişi bu durum birinci defa olduğunda uyarılır. Aynı durum devam ettiğinde tekrar uyarı yapılmaksızın oyuncunun hesabı erişime kapatılabilir.
 7. Eğer bir oyuncunun kurallara aykırı hareket ettiğini düşünüyorsanız bunu video kaydı alarak Destek Sistemi üzerinden en geç 2 gün içinde yönetime iletebilirsiniz. Aksi halde şikâyetiniz ile ilgili işlem yapılmayacaktır. Oyuncu kural ihlali durumunu kanıtlamak için çekmiş olduğunuz videolar da server ismi ve tarih saat bilgilerinin gözükmesine dikkat ediniz. Her ne sebeple olursa olsun yapılan şikayetlerde tarih ve saatin gözükmediği videolar kanıt olarak kabul edilmeyecek işleme alınmayacaktır. Saltanatmt2 ilgili şikayetinizi inceleyerek, kural ihlali olup olmadığına karar verecek ve gerekiyorsa ceza sisteminde belirtilen yaptırımı uygulayacaktır.
 8. Kullanıcının,  Saltanat hizmetleri içinde aşağıdaki kurallara aykırı bir takım içerikler (örn. resimler, videolar, bağlantılar, isimler, metinler, kelimeler) yayınlaması veya yayması yasaktır:
  1. Yürürlükteki yasalara aykırı, genel düzene veya ahlaka aykırı olan;
  2. Marka, patent, telif hakları, ticari sır veya üçüncü kişilerin haklarını ihlal eden;
  3. Müstehcen, ırkçı, şiddeti yücelten, pornografik, gençlik için tehlike arz eden veya çocukların ya da güçsüz karakterdeki kişilerin gelişimi için tehlike arz eden;
  4. Hakaret, rahatsız edici veya iftira edici nitelikte olan;
  5. Zincirleme mektup veya zincirleme satış sistemi içeren;
  6. Saltanat tarafından sunulduğu veya desteklenmiş olduğu izlenimini yaratan;
  7. Üçüncü şahısların onayı olmadan, onlara ait kişisel bilgileri içeren
  8. Ticari, özellikle reklam özelliği olan.
 9. Bunların dışında kullanıcı seçtiği kelimelere dikkat etmeye ve politik veya dini içerikler ve cinsel içerikler yaymamakla yükümlüdür.
 10. Saltanat kullanıcıların sunduğu içerikleri sahiplenmez. Ancak kullanıcı kendisi,  Saltanat hizmetleri çerçevesinde iletilen içeriklerin ve yazıların kullanımı konusunda  Saltanat’a daimî, reddedilemez ve münhasır olmayan kullanım hakkını verir.  Saltanat girilen içerikler için rastgele, ancak tam olmayan aktif denetimler yapılacağını bildirir. Bunun dışında her kullanıcı, yasalara aykırı olarak gördüğü her türlü içeriği Saltanat’a bildirme imkanına sahiptir. Böyle bir durumda  Saltanat en kısa sürede harekete geçecek ve gerekli olması halinde bildirilmiş olan içerikleri düzenleyecek veya silecektir. 
 11.  Saltanat tarafından kınanan içerikler, kullanıcı tarafından sadece bir şüphe söz konusu olsa bile kaldırılacaktır.  Saltanat bu tür içerikleri kendi kaldırma hakkını saklı tutar.
 12. Kullanıcılardan herhangi birinin yasal nizamnameleri, üçüncü kişilerin haklarını, bu kullanım şartlarını veya kullanılabilen ilgili ilave şartları ve oyun kurallarını kusurlu bir şekilde ihlal ettiğine dair gerçek kanıt bulunması halinde  Saltanat, diğer tüm kanuni veya sözleşmeye dayalı hakları zarar görmeksizin kendi takdirine göre aşağıdaki önlemlerden birini veya birkaçını alabilir (tabii eğer bu ihlalden kullanıcı şahsen sorumluysa):
  1. İçerikleri değiştirme ve silme,
  2. Kullanıcıyı uyarma,
  3. İlgili çevrimiçi oyunda kusurlu davranışı açıklama ve kullanıcı adını verme,
  4. Kullanıcının hesabını geçici olarak bloke etme,
  5. Kullanıcıyı ileriki durumlarda bile ihraç etme.
 13. Eğer bir kullanıcı ihraç edildiyse, önceden  Saltanat'ın onayı olmadan yeni bir kullanıcı hesabı açamaz.
 14. Saltanat,  Saltanat’in ya da çalışanlarının ağır ihmali ya da kastı sonucu kullanıcıda ve şahısta meydana gelen hasarlardan ve ürün mesuliyet kanununa dayanan zararlardan kanuni hükümler çerçevesinde sorumludur.
 15. Saltanat  tarafından üstlenilen garantide aksi belirtilmediği takdirde,  Saltanat’ın tazminat haklarıyla ilgili sorumluluğu, hangi hukuki nedenden olursa olsun, aşağıdaki hükümlere göre kısıtlıdır:
 16. Saltanat 'ın hafif ihmal sonucu meydana gelen zararlardan sorumlu tutulabilmesi için bunların önemli sözleşme yükümlülüklerinin (kardinal yükümlülüklerin) ihlaline dayanması gerekmektedir. Kardinal yükümlülükler, sözleşmenin yerine getirilebilmesi için ilk yerine getirilmesi gereken ve kullanıcının bunların yerine getirileceğine güvendiği başlıca yükümlülüklerdir.  Saltanat  buna göre hafif ihmalden sorumluysa Saltanat'ın bu sorumluluğu tipik olarak öngörülebilen hasarlarla sınırlıdır.
 17. Saltanat’ın,  Saltanat tarafından hafif ihmal sonucu neden olunan veri ve/veya program kaybından kaynaklanan sorumluluğu ise, kullanıcının düzenli ve duruma uygun veri güvenliğini sağlaması halinde doğacak tipik tekrar oluşturma masraflarıyla sınırlıdır.
 18. Yukarıda bentlerde belirtilen hükümler aynı şekilde fayda sağlanamayan kullanımların tazmin edilmesiyle ilgili kısıtlama için de geçerlidir.
 19. Yukarıdaki sorumluluk kısıtlamaları  Saltanat çalışanları lehine de geçerlidir.
 20. Saltanat, kesin olarak  Saltanat tarafından sunulmayan hizmetlerin kullanılmasından dolayı kullanıcılar için doğan masraflardan sorumlu tutulamaz. Bu hüküm özellikle de kullanıcının bilgisayarından veya bilgisayarına gerçekleşen veri transferi masrafları ile kullanıcının paralı sistemler kullanmasından doğan masraflar için geçerlidir.
 21. Hizmetler ilk kez sunulduğunda  Saltanat hizmetlerinde mevcut olan hatalı fonksiyonlar için herhangi bir suça bağlı sorumluluk söz konusu değildir, yani  Saltanat sorumlu tutulabilmesi için,  Saltanat'ın ve çalışanlarının bu hatalardan sorumlu olması gerekir.
 22. Kayıt yapılırken aksi belirtilmediği sürece  Saltanat hizmetlerini kullanma sözleşmesi süresiz akdedilir. Eğer süreli bir vade kararlaştırılmamışsa, bu sözleşme her iki tarafça istendiği zaman, olağan biçimde ve iki haftalık bir fesih süresine uyulmak şartıyla feshedilebilir. Süreli bir vade kararlaştırılmışsa olağan fesih bu vade dolduktan sonra yapılabilir. Fesih yapılmazsa, ilgili sözleşme otomatik olarak kararlaştırılmış süre kadar uzar.
 23. Tarafların her biri sözleşmeyi önemli nedenlerden dolayı ve fesih süresini dikkate almak zorunda olmadan her zaman için feshetme hakkına sahiptir. Önemli neden, özellikle aşağıda belirtilmiş olan durumlarda söz konusu olur:
  1. kullanıcı ücretleri ödemeyi geciktirirse ve uyarıya rağmen yetkisi olmadan ücrete tabii  Saltanat hizmetleri kullanırsa,
  2. diğer oyuncuların oyun macerasını önemli derecede etkileyen davranış biçimlerinin mevcut olması,
  3. kullanıcı önemli ölçüde kanunlara, bu kullanım şartlarında No. 3, 4 ve 5'teki hükümlere, ek olarak geçerli olan şartlara ve/veya kurallara aykırı davranırsa (tabii eğer bu ihlalden şahsen sorumluysa).
 24. Her feshin yazılı olarak yapılması gerekir. E-posta yoluyla yapılacak olan iptaller yazılı şekli kapsar. Fesih işlemleri ilgili çevrimiçi oyuna ait internet sitesi üzerinden sunulan fesih fonksiyonu kullanılarak da yapılabilir.
 25. Saltanat haklı bir sebebin olması durumunda (örn. üye olmayan kullanıcı hesapları uzun süre aktif olmadığında) kullanıcı hesabını silme hakkına sahiptir. Kullanıcı hesaplarının silinmesiyle ilgili nedenler ve şartlar, ilgili çevrimiçi oyunun kurallarında (varsa) belirtilmiştir. Bunun dışında  Saltanat kendi takdiri doğrultusunda göre sözleşmesi biten kullanıcı hesaplarını silme hakkına sahiptir.
 26. Uygulanabilir hukuk, mahkeme yeri
  1. Türkiye Cumhuriyeti Kanunu; uluslararası özel hukuka dayanan atıf hükümleri hariç olmak üzere geçerlidir. Kullanıcının olağan ikameti sözleşme akdedildiği tarihte (ücrete tabii hizmetler satın alındığında, kayıt yapıldığında) tüketici sıfatıyla başka bir ülkedeyse, o ülkedeki zorunlu hükümler 1. cümlede belirtilen geçerli hukuk hükümlerinin uygulanması hakkını saklı tutar.
 27. Saltanat bu kullanım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.  Saltanat değiştirilmiş olan şartları bunlar yürürlüğe girmeden en geç dört hafta içerisinde e-posta ile kullanıcılara bildirecek ve onları bu kullanım şartlarının hedeflenen geçerliliği ve kullanıcının bu kullanım şartlarının geçerliliğine itiraz etme hakkının bulunduğu konusunda bilgilendirecektir. Eğer kullanıcı yeni kullanım şartlarına belirtilen bu süre içinde itiraz etmez ya da  Saltanat hizmetlerinde değiştirilen kullanım şartları yürürlüğe girdikten sonra oturum açarsa, bu yeni kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır.  Saltanat kullanıcılara dört haftalık sürenin, itiraz hakkının ve sessiz kalma durumundaki hukuki sonuçların önemini uygun bir biçimde açıklayacaktır.
 28. Kullanıcı, karşı istemi hukuken kesinleşerek tespit edilmişse ya da Saltanat tarafından kabul edilmiş veya itiraz edilmemişse takas hakkına sahiptir. Kullanıcının alıkoyma hakkını kullanabilmesi için bu sözleşmede doğan hakların söz konusu olması gerekmektedir.
 29.  Saltanat bu kullanım şartlarında aksi belirtilmediği sürece kullanıcı ile e-posta yoluyla iletişim kurar. Kullanıcı kayıt sırasında belirtilen e-posta adresinde düzenli olarak  Saltanat üzerinden gelen bildiriler olup olmadığını kontrol edecektir. Kullanıcı  Saltanat ile iletişime geçtiğinde çevrimiçi oyunu ve ilgili kullanıcı hesabını belirtmelidir. Destek hizmetleri için  Saltanat kullanıcılara bir destek sistemi sunmuştur.  Saltanat, destek konularında kullanıcıyı sadece bu destek sistemi üzerinden iletişim kurması için uyarma hakkına sahiptir.
 30. Bu kullanım şartlarındaki münferit hükümlerin geçersiz olması halinde diğer hükümler yine de geçerli kalır. Geçersiz hüküm yerine kanuni hüküm geçerlidir.

Çevrimiçi uyuşmazlık çözümlerine dair:

SALTANAT OYUN BILISIM TEKNOLOJILERI YAY.SAN. VE TIC.LTD.STI. bu tür süreçlere katılma zorunluluğu bulunmaz ve katılma amacı gütmez.