KVKK Aydınlatma Metni

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ HAKKINDA

AYDINLATMA METNİ

Veri Sorumlusu: SALTANAT OYUN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ YAY.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

Hizmetlerimizi https://saltanat.epvp.com.tr/ internet sitesi üzerinden yürütmekteyiz.

 

İşbu aydınlatma metni, web sitemizi ziyaret ettiğinizde, bizimle herhangi bir şekilde iletişim kurduğunuzda veya hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ve neden kullandığımızı ve hangi kişisel verilerinizi işlediğimizi açıklamaktadır. Bu kapsamda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun ("KVKK") 10. maddesinden doğan aydınlatma yükümlülüğümüzü yerine getirmek amacıyla kişisel verileriniz hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

İşbu aydınlatma metninde kullanılan terimlerden bazılarının tanımları için lütfen Terimler Listesini inceleyiniz.

 

Kişisel Verilerin Kaynakları

Aşağıda belirtilenler aracılığıyla kişisel verileriniz temin edilebilmektedir:

 • web sitemizde bir hesap oluşturmanız;
 • hizmetlerimize ilişkin verdiğiniz geri bildirim, yorum veya eleştiriler;
 • telefon, e-posta, mektup veya herhangi başka yolla bizimle iletişime geçmeniz; veya
 • bize karşı bir talepte veya sorgulamada bulunmanız;
 • sözleşmesel ilişki.

Sizinle olan ilişkimiz, eğer topluyorsak, sizin hakkınızda hangi kişisel verileri topladığımızı ve bu verileri neden kullandığımızı belirleyecektir.

 

Bazen başka üçüncü kişiler veya kamuya açık internet üzerindeki kaynaklar veya resmi kayıtlar gibi başka kaynaklardan kişisel verilerinizi temin edebiliriz.

 

Kişisel Verilerin Türleri

Hakkınızdaki aşağıda belirtilen kategorilerdeki kişisel verileri işleyebiliriz:

 • Kimlik Verileri (isim-soyisim)
 • İletişim Verileri (e-posta, telefon numarası)
 • Finansal Veriler (ödemelerinizin doğruluğunun teyit edilmesi ve kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek amacıyla yalnızca web sitemizdeki “havale-eft” hizmetini kullanmanız halinde ödeme bildirim formu aracılığıyla TC kimlik no ve banka ismi bilgileri)
 • Teknik Veriler ve Kullanım Verileri (kullanıcı adı ve şifre, IP adresi ve başkaca internet üzerinden kimlik belirleyiciler, hesap ayarları, tarayıcı işlem geçmişi, tarayıcı türü ve sürümleri, zaman dilimi ve yer ayarları, uyumlu tarayıcı ekleri, türleri ve sürümleri, işletim sistemleri ve platformu, internet sitemize ve internet sitemizin kullanımına, hizmetlere ilişkin bilgilere erişebilmek için kullandığınız aygıtlardaki diğer teknolojiler)

 

Biz, gerçek kişilere ilişkin kişisel verileri sınırlı bir şekilde toplamakta ve kullanmaktayız. Özel nitelikli kişisel verilerinizi toplamıyor ve işlemiyoruz.

 

Ücret karşılığı sunduğumuz hizmet veya ürünleri satın alma işlemi esnasında web sitemizde gösterilen BDDK onaylı aracı finansal kuruluşları (PayTR, Wirecar) kullanmanız, sonraki kullanımlarınızda ödeme kolaylığı sağlaması adına kredi kartı verilerinizi aracı finansal kuruluş sistem altyapısında saklamayı tercih etmeniz halinde,  kart üzerindeki isim soyisim, kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu gibi finansal verilerinize tarafımızca herhangi bir şekilde ulaşılmamakta, kayıt altına alınıp işlenmemektedir. Bu konuda herhangi bir sorumluluğumuzun olmadığını bildirir, ayrıntılı bilgi ve başvuru için aracı finansal kuruluşların gizlilik politikalarını ve aydınlatma metinlerini incelemenizi öneririz.

 

Kişisel verilerinizin kullanımı ve kişisel verilerinizin toplanma yöntemi

Bizden hizmet almak veya başkaca sebeplerle bizimle iletişime geçtiğinizde, aramızda bir sözleşme akdettiğimizde veya internet sitemizi ziyaret ettiğinizde veya üyelik oluşturduğunuzda; birçok farklı amaçla kişisel verilerinizi işlemekteyiz. Kişisel verilerinizi tamamen veya kısmen otomatik yollar ile bir veri sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işlemekteyiz. Kanunen, kişisel verilerinizi işleyebilmemiz için her zaman izin verilen veya haklı bir sebebimiz (“hukuki sebep” olarak adlandırılır) bulunması gerekmektedir.

Kişisel verilerinizi işlemek için aşağıdaki hukuki sebeplere dayanmaktayız:

 • Tabi olduğumuz bir kanuni yükümlülüğe uygun davranmak amacıyla;
 • Verilerinizi kullanmak için meşru, orantılı ve ağır basan hukuka uygun bir ticari faaliyet amacıyla. Bu durum öncelikli olarak, hakkınızda bilgi edinmemiz veya ilişkimizi geliştirmemiz, böylece daha yakın ve iyi ilişkiler içerisinde çalışabilmemiz veya sizi ilgilendiren veya etkileyen doğru ticari kararlar verebilmemiz için veri kullandığımız durumlarda ortaya çıkar;
 • Kişisel verilerinizi işlememize rıza vermeniz halinde; ve
 • Aramızda bir sözleşme akdetmiş isek ve bu sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilebilmesi için verilerinizi işlememiz gerekebilmektedir.

Aşağıdaki tabloda kişisel verilerinizi işleme amaçlarımız ve bu işlemelerde dayandığımız hukuki sebepler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

İşleme amacı

Hukuki Sebep

Üyelik sözleşmesinin kurulması ve üyeliklerin devamlılığının sağlanmasına, web sitesi ayarlarının kişiselleştirilmesinin sağlanmasına ilişkin süreçlerin yönetilmesi

Sözleşmesel İlişki

Şirketimizin iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi

Sözleşmesel İlişki

Faturalandırma süreçlerinin yürütülmesi

Kanuni Yükümlülük

Sözleşmesel İlişki

Web sitesi üzerinden oyun içi harcama yapma ve işlem yapanın üyelik ve kimlik bilgisinin tespiti ve teyidi

Sözleşmesel İlişki

 

Yeni hizmetler hakkında bilgi verme (yeni oyunlar, turnuvalar, karakterler vb.)

Meşru Menfaat

Sözleşmesel İlişki

Açık rıza

Çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetlerinde kullanılması ve hizmet memnuniyetinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunulması

Meşru Menfaat

Sözleşmesel İlişki

Açık rıza

Şirketimizin sunduğu ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik faaliyetlerde bulunulması

Meşru Menfaat

Sözleşmesel İlişki

Stratejik analiz çalışmalarının yürütülmesi

Meşru Menfaat

İletişim faaliyetlerinin yürütülmesi

Sözleşmesel İlişki

Güncellemeler ile ilgili iletişime geçilmesi ve gerekli bilgilendirmelerin yapılması

Sözleşmesel İlişki

Şirketimiz nezdindeki yeniliklerden, gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar edilmesi

Meşru Menfaat

Sözleşmesel İlişki

Açık rıza

Ürün ve hizmetlerimize ilişkin talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi

Sözleşmesel İlişki

Bilgi güvenliği süreçlerinin yönetilmesi

Kanuni Yükümlülük

Faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesinin sağlanması

Kanuni Yükümlülük

Hukuki işlerin takibi ve yürütülmesi

Kanuni Yükümlülük

Yetkili kişi, kamu kurum ve kuruluşlarına bilgi verilmesi

Kanuni Yükümlülük

İnternet sitesinin düzgün bir şekilde işletilmesini ve performansını temin etmek, sürekli bir şekilde internet sitesinin kullanımını, güvenliğini ve itibarını takip etmek ve kullanıcılar için işlevselliğini kontrol etmek ve geliştirmek.

Kanuni Yükümlülük

Sözleşmesel İlişki

İnternet üzerinden gerçekleştirilebilecek sahtecilik aktivitelerini tanımlamak ve kaydetmek üzere gözlem yapmak, suç teşkil edecek davranışları önlemek ve tespit etmek.

Kanuni Yükümlülük

Mal Satış/Hizmet İfa Süreçlerinin Yürütülmesi

Sözleşmesel İlişki

Meşru Menfaat

 

Gizliliğinizi daha etkin bir şekilde koruyabilmek veya kimliğinizin teşhis edilememesi veya teşhis edilebilir olmaması amacıyla kişisel verilerinizi anonimleştirebiliriz. Bu dönüştürmeyi istatiksel araştırma ve raporlama dahil olmak üzere araştırma, analiz, reklam, satış, pazarlama amaçlarıyla kullanabiliriz.

 

Elektronik Ticari İletiler

Rıza vermeniz halinde Saltanat Oyun Bilişim Teknolojileri Yay.San. Ve Tic.Ltd.Şti. olarak hizmetlerimiz, tanıtımlarımız ve promosyonlarımızdan haberdar olmanız ve düzenlediğimiz kampanyalara katılım sağlayabilmeniz amacıyla faaliyet alanlarımıza ve hizmet kapsamımıza ilişkin tanıtım, reklam ve pazarlama materyallerini ve hizmetlerimize ilişkin detayların yer aldığı e-postalar, smsler tarafınıza göndererek kişisel verilerinizi işleyeceğiz. Aynı zamanda reklam-pazarlama materyallerimizi belli zamanlarda size gönderebilmek için kişisel verilerinizi saklayacağız.

 

Çocuklar İçin Kişisel Veri İşlenmesinde Veli ya da Vasi Onayı

Topladığımız kişisel verilerin, Türkiye’de 18 yaş altı ve Türkiye dışında yabancı ülke vatandaşlığına sahip ve reşit olmayan herhangi bir çocuktan alındığını fark edersek ebeveyn veya vasi izni olmaması halinde şirketimiz bu bilgileri işlemeyecektir. Şirketimizin böyle bir durumda ilgili hesapları sonlandırma hakkı saklı olup veri sorumlusu sıfatıyla herhangi bir sorumluluğu da bulunmamaktadır. 18 yaş altı çocukların ifşa etmiş olduğu verilere ve ihlallere dair her türlü sorumluluk ebeveynlerine aittir.

Kişisel verilerinizi güvende tutma yöntemlerimiz

Veri güvenliği yükümlülüklerimizi ciddiye almaktayız ve kişisel verilerinizin hukuka aykırı veya yetkisiz olarak işlenmekten ve kaza sonucu kaybolmaktan, yok olmaktan ve zarar görmekten korumak için (uygulanacak veri koruma mevzuatının gerektirdiği şekilde) belirli adımlar atmaktayız. Bu konudaki yükümlülüğümüzün bilincinde olarak;

 • Kişisel verilere yetkisiz erişimleri engellemek için erişim ve yetki kontrolleri uygulanmaktadır.
 • Kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin risk analizleri yapılmakta ve riskin azaltılması için aksiyonlar alınmaktadır.
 • Sızma güvenliği testleri yaptırılmaktadır.
 • Güvenlik sertifikaları kullanılmaktadır.
 • Veri işleme politikalarımızı güncellemekteyiz.
 • Kişisel verilerin işlenmesi amacıyla üçüncü kişilerle işbirliği yapıldığı hallerde kişisel verileri işleyen şirketler ile yapılan sözleşmelerde; kişisel verileri işleyen kişilerin gerekli güvenlik tedbirlerinin almasına ilişkin hükümlere yer vermekteyiz.
 • Kişisel verilerle ilgili veri sızıntısı olması halinde KVK Kurulu’na durumu bildirerek bu hususta mevzuat tarafından öngörülen tedbirleri almaktayız.

Kişisel verilerinizi saklama süremiz

Kişisel verileriniz ilgili mevzuatta bir süre öngörülen veya işleme amaçlarının gerektirdiği süreler boyunca saklanır. Verileriniz, veri işlemeyi gerektirecek hukuki sebeplerin ortadan kalkması halinde, resen veya sizin talebiniz ile silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.

 

Kişisel verilerinizin aktarılması

Kişisel verilerinizi aşağıdaki amaçlarla iş ortaklarımız veya 3. kişilerle paylaşılabilir:

 • internet sitemizin sunumu ve işletilmesi, oyunların çalışır kalabilmesi, bilişim sistemlerimiz ve bilişim sistemlerimize ilişkin destek ve bakım gibi konularda destek sağlanan durumlarda;
 • hizmetleri güvenli bir şekilde yürütmek;
 • sahtecilik kontrol hizmetleri gibi hizmetler kapsamında;
 • reklam ve pazarlama faaliyetleri sebebiyle;
 • oyuncuları ve üçüncü kişilerin yasal haklarını korumak ve suç işlenmesini önlemek;
 • kanuni bir yükümlülüğe uymak, bir sözleşmeyi ifa etmek veya çalışanlarımızın, üyelerimizin veya başkalarının haklarını veya güvenliğini korumak için kişisel verilerinizi açıklamamız gerekmesi halinde;
 • şirket hak ve menfaatlerini korumak;
 • hisse devri, işbirliği, tasfiye ve/veya birleşme faaliyetlerinde;
 • müşteri destek hizmeti sağlamak için müşteri hizmeti sağlayıcıları;
 • hile araçlarını ve yetkisiz programları engellemek için üçüncü taraf program kısıtlama sağlayıcıları;
 • kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanmak;
 • Tedarik Zinciri Süreçlerinin Yürütülmesi
 • Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi

Bu üçüncü kişiler, kişisel verilerinizi bizim adımıza (veri işleyen sıfatıyla) işleyebilecektir. Bu kişilerle, söz konusu işleri yerine getirebilmeleri için kişisel verilerinizi paylaşmamız söz konusu olabilir. Kişisel verilerinizi başkalarıyla paylaşmadan önce, paylaşacağımız kişilerin kişisel verilerinizin korunmasını sağlamak için uygun güvenlik standartlarına sahip olduklarından emin olacağız.

 

Verileriniz, yurtdışı ile bağlantılı süreçlerimiz kapsamında, iş faaliyetlerimizin yürütülmesi ve denetimi, mal/hizmet üretim ve operasyon süreçlerinin yürütülmesi, güvenlik kapsamında ihtiyaç bulunması halinde yurtdışındaki alıcılara aktarılabilir.

 

Kişisel verilerinizi depoladığımız yerler

Sizden topladığımız veriler, Bölge dahilindeki sunucularımızda depolanmaktadır. Ancak ihtiyaç veya güvenlik sebebiyle Bölge dışındaki bir yere aktarılabilir ve burada saklanabilir. Verilerinizin güvenli bir şekilde ve bu aydınlatma metnine uygun olarak ele alındığından emin olmak için gerekli tüm adımları atacağız.

 

Haklarınız

Veri sorumlusu olarak Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Madde 11 uyarınca aşağıda belirtilen haklara sahip olduğunuzu belirtmek isteriz:

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinize aktarıldığını üçüncü kişilere bildirme,
 • Yasa ve diğer düzenlemelerin ilgili hükümlerine uygun olarak verilerinizin işlenmiş olmasına rağmen, işlenmeyi gerektiren nedenlerinin ortadan kalkması veya imha edilmesinin istenmesi halinde kişisel verilerinizin silinmesi ve bu bağlamda aktarılan kişisel verilerinizin işlenmesi halinde üçüncü şahıslara bildirilmesini talep etme,
 • İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Başvurunuz, talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücret alınabilir.

 

Kişisel verilerinizin işlenmesinin rızanıza dayandığı hallerde, rızanızı dilediğiniz zaman geri çekme hakkınız bulunmaktadır. Rızanızı geri çekmeye karar verirseniz, kişisel verilerinizi rızanız olmaksızın işlememizi meşru kılan başka bir hukuki sebep bulunmadıkça bu amaç için kişisel verilerinizi işlemeyi durduracağız.

 

Haklarınızı her zaman, aşağıdaki şekillerde kullanabilirsiniz;

 • Altınkum Mah. 451 Sk. Beden Apt. No:9/10 Konyaaltı/Antalya adresine şahsen başvuruda bulunarak (Şahsen yapılacak başvurularda ilgili kişilerin kimliğini ibraz etmesi zorunludur bu nedenle başvurunuzla birlikte kimliğinizin ön yüzüne ait fotokopiyi eklemenizi rica ederiz), veya
 • Şirketimize daha önce bildirilen ve sistemde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinizden info@saltanatmt2.com.tr adresine e-posta göndererek, veya
 • Web sitemizde bulunan Destek biriminin Diğer başlıklı bölümünden başvuruda bulunarak.

Bize sağladığınız kişisel verilerinizde herhangi bir değişiklik meydana gelirse veya bir yanlışlık varsa (örneğin iletişim bilgileriniz), lütfen gecikmeden bu durumu bize bildiriniz.

 

Süreci sizler için en etkin şekilde işletmemiz adına talep konunuzda hangi hakkınızı kullanmak istediğinizi, talep ettiğiniz işleme ilişkin detayları açık ve anlaşılır şekilde belirtmelisiniz.

 

Önemle belirtmek isteriz ki talep konusu, ilgili kişinin kendisiyle ilgili olmalıdır. Başkası adına başvuru yapılıyor ise, talebi yapan kişinin talep edilen işleme yönelik özel olarak belgelendirilmiş bir yetkiye dayanması (vekaletname) gerekmektedir. Yetkisiz yapılan başvurular ise değerlendirilmeye alınmayacaktır.

 

Aydınlatma metnine ilişkin değişiklikler

Aydınlatma metnini yürürlükteki mevzuatta yapılabilecek değişiklikler çerçevesinde ve şirket uygulamalarımızın değişmesi halinde her zaman güncelleme hakkımızı saklı tutarız. Aydınlatma metninde herhangi bir değişiklik yapıldığında, yeni aydınlatma metni platformda yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer. Aydınlatma metninde herhangi bir güncellemeyi veya değişikliği görmek için lütfen politikamızı sık sık kontrol ediniz.

 

Çerezler

İnternet sitemiz, çerezleri sizi diğer kullanıcılardan ayırt etmek için kullanmaktadır. Bu kullanım, internet sitemizde gezinirken size iyi bir deneyim sağlamamıza ve ayrıca bizim sitemizi geliştirmemize yardımcı olacaktır. Kullandığımız çerezlere ve çerezleri kullanım nedenlerimize ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

 

Üçüncü kişi internet siteleri

İnternet sitemiz zaman zaman ortak ağlarımızın, reklamcılarımızın ve bağlı kuruluşlarımızın internet sitelerine ve onların internet sitelerinden bağlantılar içerebilir. Bağlantıları takip ederek bu internet sitelerinden herhangi birine ulaşırsanız, lütfen söz konusu internet sitelerinin kendi gizlilik politikaları olduğunu ve bu politikalar için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmediğimizi unutmayınız. Lütfen söz konusu internet sitelerinde herhangi bir kişisel veri paylaşmadan önce bu politikaları kontrol ediniz.

Terimler Listesi

 

Kullanılan ana terimlerin bulunduğu aşağıdaki terimler listesini lütfen inceleyiniz.

Terim

Anlamı

veri sorumlusu

SALTANAT OYUN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ YAY.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ., kişisel verilerinizin “veri sorumlusu”dur. Bu, hukuki bir terimdir ve kişisel verilerinizin ne şekilde ve hangi sebeplerle işlediğimize ilişkin kararları bizim verdiğimiz anlamına gelmektedir ve bu nedenle kişisel verilerinizin veri koruma mevzuatına uygun bir şekilde kullanıldığından emin olmak bizim sorumluluğumuzdadır.

kişisel veri

Kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgidir. Adınız, adresiniz, iletişim bilgileriniz ve taşıt ruhsat numaranız, sizi tanımladıkları ölçüde, kişisel verilerinize örnektir.

İşleme

Kişisel verilerinizin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemdir.

veri işleyen

Kişisel verileri veri sorumlusunun yönergeleri doğrultusunda işleyen kişi veya kuruluştur.

özel nitelikli kişisel veri

Irk veya etnik köken, siyasi görüş, dini veya felsefi inançlar veya işçi sendikası üyeliği ve gerçek kişiyi eşsiz olarak tanımlamak amacıyla işlenen genetik ve biyometrik veriler, sağlığa ilişkin veriler veya gerçek kişinin cinsel hayatına veya cinsel eğilimlerine ilişkin veriler ve suç isnadına, kanun ihlallerine, yargılamalara, mahkumiyete, ceza hükümlerine ve/veya yaptırımlara ilişkin verilerdir.

Bölge

Türkiye

 

Güncelleme tarihi: 01/04/2018